Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2011

Τριάρα στην Κομοτηνή!

Ο Πανθρακικός επικράτησε 3-0 της Καλλιθέας στην Κομοτηνή.Σε θρίαμβο μετέτρεψε την αναμέτρηση με την Καλλιθέα ο Πανθρακικός, ο οποίος παρότι νίκησε 3-0, τα πράγματα γι' αυτόν δεν ήταν εύκολα. Και ειδικότερα στο πρώτο ημίχρονο. Οπότε και η Καλλιθέα έπαιξε πολύ καλή άμυνα και σε συνδυασμό με τον παράγοντα τύχη κράτησε ανέπαφη την εστία της στα πρώτα 45 λεπτά. Η αποβολή του Ρουσάκη στο 40' έπαιξε καταλυτικό ρόλο στην έκβαση της αναμέτρησης, καθότι οι ποδοσφαιριστές του Σάββα Παντελίδη πίεσαν ακόμα περισσότερο και μετά το πρώτο γκολ που δέχτηκαν οι «κυανόλευκοι»... έπεσαν. Δεν δημιούργησαν ουσιαστικά καμία σημαντική ευκαιρία, ενώ αντίθετα οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν ένα σωρό ευκαιρίες. Και το 3-0 μοιάζει απόλυτα δίκαιο σκορ.